Chodíte rádi do kina?

Mnoho lidí chodí do kina pro lepší zážitek z filmu. Někdo to může brát i jako výlet, při kterém si zajde nakoupit, na kávu nebo má po kině další večerní program.

 

Jak se říká televize opravdu není kino. Ani ta nejlepší televize bez dalšího příslušenství nenahradí zvukový zážitek z kina. I přes skvělé rozlišení, kvalitní obraz a mnohdy i dostupnou cenu z ní ty mohutné basy prostě nedostanete.

Kvalitní zvuk vzbuzuje emoce. Zvuk a nejrůznější zvukové efekty mají velký podíl na vyvolávání emocí, které při pouhém vizuálním zážitku jen tak nepocítíte. Zvuk tvoří na 70 procent zážitku, který si z kina odnášíte. Málokdo si to uvědomuje, ale zvuk je alfa a omega kina, jeho kvalita je důležitější než kvalita obrazu.

Kino je zdrojem zábavy a uvolnění a na žádném jiném místě na planetě snad popcorn a cola nechutnají lépe. Mnohdy zaplatíte sice pětinásobek toho, co by Vás stál popcorn z mikrovlnky, ale ta neodolatelná vůně, typické křupání a soustavné padání do sedačky k tomu prostě patří.

Více jak 30 % Čechů chodí do kina minimálně jednou měsíčně. Přitom moc nehodnotí cenu za vstupenku nebo třeba obsazenost sálu. Nejdůležitější pro výběr kina je výběr filmu – aby se promítal v požadovaném čase a znění (český nebo originální dabing). Divák, který chce vidět například Matrix v originálním znění s titulky, je ochotný dát za lístek klidně dvojnásobnou cenu, hlavně že dostane to, co chce.

Zajímavostí je, že v Česku filmy do kin startují “odnepaměti” ve čtvrtek, zatímco v USA nebo ve Velké Británii se promítá až v pátek. 

Cinema City Slovanský dům je jediné multikino, které se nachází přímo v centru Prahy. Bylo otevřeno v roce 2000 a díky svému umístění je nejvyhledávanějším kulturním cílem. Multikino se rozkládá hned v několika patrech unikátní budovy Slovanského domu. V roce 2015 proběhla rozsáhlá rekonstrukce multikina. Příjemné prostředí kavárny v horním patře vám umožní na chvilku vypnout od okolního shonu a vychutnat si šálek lahodné kávy před nadcházejícím představením. Druhý bar se nachází v dolním patře kina. V nabídce naleznete čerstvý popcorn či nachos se dvěma druhy omáček a různé druhy sladkostí.