Jak správně vybrat kvalitní víno

Víno patří mezi jedno z nejušlechtilejších nápojů po celém světě. Pokud si chcete vychutnat jeho opradovou chuť je potřeba umět si dobře vybrat kvalitní víno.

V první řadě je důležité se zaměřit na barvu vína. Bílé víno má nižší obsah a je nejrozšířenější a nejvyhledávanější odrůdou, protože se hodí tařka ke všemu. Roční období nám při výběru můžet taky velmi napomoci. V období jara a léta je preferováno bílé víno a na přelomu podzimu a zimy se zvyšuje konzumace červeného vína. Mezi těmito dvěma odrůdy můžeme najít také růžové víno, které se vyznačuje jako moderní a lehké víno. Další faktorem při výběru je zbytkový cukr. Jedná se o přírodní cukr, který obsahuje každé víno po procesu kvašení. Nezapomeňte se při výběru taky zaměřit na vůni vína, která rozlišuje intenzitu aroma. Mezi nejvíce aromatická vína patří odrůda Tramínu nebo muškátová vína. 

Posledním a taktéž klíčovým aspektem, jak si správně vybrat kvalitní víno je pokrm s kterým se otevře možnost vychutnat si gurmánský zážitek a objevit souhru experimentování a hry s chutěmi. Pokud i přesto si nebudetes výběremjistí zamiřte do vinotéky RIEDEL ve Slovanském domě, kde najdete nabídku vybraných vín z Francie, Itálie, Španělska a z Moravy. Rovněž exkluzivní nabídku špičkového vinného skla, karaf RIEDEL.