Get Ready for Summer aneb připravte se na léto!

Už se také nemůžete dočkat léta? Dáme vám pár tipů, které vám pomohou dosáhnout, abyste vypadali skvěle a také se tak cítili.

Po letošní dlouhé zimě, kdy jsme strávili spoustu času v přetopených nebo klimatizovaných prostorách, je naše pleť vysušená a dehydrovaná. Doplňující hydratace vhodným kosmetickým přípravkem je nezbytná.  Ale pro případ hloubkové dehydratace pokožky je nutné se o pokožku starat důkladněji. Ideálním způsobem na obnovu pleti je nová metoda Skinbooster. Můžete ji vyzkoušet ve studiu Veramedica u nás Slovanském domě.Jedná se o zasíťovanou kyselinu hyaluronovou, která se aplikuje jemnými vpichy ultratenkými jehličkami nebo kanylou do hlubších vrstev pokožky obličeje. Metoda poskytne pokožce skutečně intenzivní hydrataci a zlepší její strukturu a pružnost. Pleť bude po ošetření po dobu 8 až 12 měsíců viditelně omlazená, pevnější, poddajnější a pružnější.

Sluneční paprsky jsou silné a proto nesmíme zapomenout na péči o pokožku při pobytu na slunci. Pokud se nebudete dostatečně chránit, odrazí se to na kvalitě vaší pleti. Během letních měsíců je velmi důležitá i dostatečná hydratace. Každý by měl při opalování dodržovat základní pravidla. Nejdůležitější z nich je používání ochranných krémů s dostatečně vysokým UV faktorem a respektování vlastního fototypu pleti. Nezapomínejte také na následnou péči, vyžaduje ji každý typ pleti. Velké dávky slunečního záření kůži dráždí a urychlují její stárnutí a tvorbu vrásek, i když to bezprostředně po opalování není vidět. Po slunění ztrácí kůže pružnost, hydrataci, je napnutá, obvykle červená a podrážděná. Na konci dne je potřeba pokožku osprchovat a očistit od písku a chlorované nebo slané vody. Dalším krokem jsou přípravky po slunění, ty snižují podráždění    a pečují o pokožku. Obsahují blahodárné zklidňující a zvlhčující látky, které vrátí vysušené kůži vláčnost, pomohou zmírnit napětí a prodloužit trvanlivost opálení. Vybrat si můžete mezi mlékem, krémem nebo balzámem. Jak správně vybrat opalovací i po opalovací krém vám poradí v lékárně LÉKÁRNA U JINDŘICHA.

I oči v létě vyžadují speciální péči, protože jsou zatěžovány více než kdy jindy. Sluneční záření, kontaminovaná voda, klimatizace, to všechno náš zrak ohrožuje. Je tedy potřebné o něj patřičně pečovat. Problém může nastat při dlouhodobém pobytu v místech intenzivního slunečního záření u moře či na horách. Oči je tak zapotřebí chránit brýlemi s UV filtrem, který by měl být stoprocentní, aby byl zrak chráněn před UVA i UVB zářením. V OPTIK STUDIO vám oči vyšetří a doporučí sluneční brýle, které vám budou nejlépe vyhovovat.

Zatímco si oči a pokožku během letních měsíců pečlivě chráníme nejrůznějšími vychytávkami, na vlasy velmi často zapomínáme. A přitom dostávají nejvíce zabrat. Škodí jim přemíra sluníčka, stejně tak mořská voda či vítr. Základem je pro vlasy kvalitní péče v podobě masek, olejů či speciálních šamponů. V kadeřnickém salonu Franck Provost můžete využít například exkluzivní služby Detox 4D, hloubkově obnovuje vlasy, intenzivně je vyživuje a současně je zanechává krásně lehké. Tato exkluzivní služba pro hloubkovou regeneraci vlasů díky spojení Keratinu a Créatinu rituálu globální péče 4D působí až v nitru vlasového vlákna pro hebkost, lesk a nekonečnou lehkost vlasů.

Abyste se také cítili pohodlně, je třeba vybírat správné letní oblečení a boty. Pokud chcete v šatníku změnit v letošní letní sezóně jen jednu věc, tak vsaďte právě na boty. 

V aktuální sezóně dámské kolekce Geox dominují jednoduché a čisté linie, trendy střihy a výrazné doplňky. Pánové budou při výběru z kolekce na léto 2019 nadšení z kombinace nenuceného stylu a maximální účelnosti. Ať už preferujete sportovní styl nebo jste spíše seriozní typ, v Geox je na výběr z obojího. 

Co se týká pohodlného a kvalitního oblečení, tak se stejně jako v minulých letech drží stále  na výsluní sportovní móda. Ale asi největším módním trendem je kombinování sportovního a vysoce elegantního stylu. Obchod Weekend Max Maranabízí kolekci, která je součástí značky Max Mara. Typické pro tuto linii jsou pohodlné přírodní materiály a důraz na detail. Weekend Max Maraje sortimentem bohatá a sofistikovaná značka, která obsáhne celý šatník.

 

Krásné léto TÝM SLOVANSKÉHO DOMU