Jarní květinové trendy

Jaké jsou květinové trendy pro jaro/léto 2020? To se dozvíte na jednom z největších floristických seminářů Spirit of Flowers. Akce proběhne pod záštitou Nairi Flowers & Decor už 21. 3. v prostorách pražského hotelu Pyramida. Kromě aktuálních trendů v květinových dekoracích se můžete těšit i na floristickou show. Prohlédnete si také nejmodernější svatební kytice nebo výstavu nádherných květinových objektů. 

Semináře se zúčastní floristické hvězdy z celé České republiky. Představí se například Přemysl Hytych, jeden z TOP 5 na floristickém mistrovství světa 2019, které se konalo v americké Philadelphii. Těšit se můžete i na Marii Bittnerovou, která skončila třetí v mezinárodní floristické soutěži na Garden festivalu v Singapuru a pyšní se i mnoha dalšími oceněními. Chybět nebude ani Ondřej Vystrčil. Tento mladý florista už má za sebou velké úspěchy z mezinárodních akcí ve Švýcarsku a Rakousku.

Zatím můžeme prozradit, že na jaře 2020 budou floristické trendy hodně rozmanité. Nenápadné minimalistické květiny budou střídat obří psychedelické kytice v těch nejzářivějších odstínech i luxusní zlatavé tóny.

Kromě udržitelnosti začíná být stále důležitější i to, jak daná květina působí na lidské zdraví. Spousta rostlin má příznivé účinky na psychiku, jiné čistí vzduch nebo ulevují od bolesti hlavy. Jedná se například o gerbery, ibišky, růže či pampelišky. Jednotlivé květiny se kombinují a vytvářejí se z nich speciální kytice, které prospívají zdraví a zlepšují náladu. 

 

A jaké jsou další novinky? Ne vždycky hrají zásadní roli barvy a tvary, letos na jaře se určitě zaměřte i na vůni květin. Právě krásná vůně frézií, levandule či šeříku totiž působí příznivě na naše emoce a vyvolává příjemné pocity.

Brzy začne i svatební sezóna 2020 plná různorodých květinových trendů. Záleží jen na vás, jestli si vyberete menší jednoduchou kytici ve světlých neutrálních barvách nebo velký pugét v něžných růžových tónech. Stejně tak výzdoba bude hlavně o vašich vlastních preferencích. Na výsluní zůstanou stěny plné zeleně, ale objeví se i maximalistické dekorace hrající všemi barvami.

 

Vstupenky na akci Spirit of Flowers jsou k dostání zde: https://www.ticketportal.cz/event/Spirit-of-Flowers

 

Více informací najdete na webu Nairi Flowers: https://www.kvetinynairi.cz/spirit-of-flowers