Stylové dekorace zútulní váš domov!

Dekorace jsou důležitou součástí každého interiéru. Dnes je možné sehnat velké množství doplňků různých typů, mnoha barev i materiálů. Jejich výhodou je, že díky nim můžete za relativně málo peněz  interiér nadstandardně oživit. Nebude vypadat obyčejně, dodáte mu na zajímavosti. Při zařizování doplňky ale nespěchejte. Až časem zjistíte, co skutečně potřebujete a co ne. Nakupujte proto postupně a s rozmyslem.

Nevíte kde začít? Domácnost vám skvěle doplní trendy skleněné dekorace či menší nábytek. V populárních provensálských a vintage stylech skvěle fungují kovové doplňky s patinou, do venkovských se hodí neupravené kovové kousky. Do moderních a minimalistických stylů zapadnou dekorace s metalickými odstíny. Mezi nejoblíbenější patří doplňky zlaté, stříbrné či měděné barvy. Velký boom zažívají orientální dekorace, které lze použít jednotlivě, ale i pro celé interiéry.

Nebojte se použít kovové doplňky. Kovy nejlépe vyniknou na neutrálním základu s teplými nebo chladnými tóny. Měděnou kombinujte s mátově zelenou, pastelově modrou či starorůžovou. Vše stříbrné se hodí k fialové, červené nebo sytě zelené.  Vše zlaté hravě kombinujte s bílou nebo černou.

Sklo sluší naprosto každému interiéru i stylu. Je elegantní a působí kultivovaným dojmem. Stále oblíbené jsou skleněné obklady stěn, kuchyňské pracovní desky nebo třeba skleněná zábradlí. Domácnost vám ale skvěle doplní i další z trendů, jako je menší skleněný nábytek. 

 Mnoho lidí díky používání mobilů odbouralo budíky. Naštěstí s nástěnnými hodinami se to nepodařilo. I ty však podléhají módním stylům, a tak se dnes znovu vrací staré dobré kukačky a zelenou má vintage styl se záměrnou patinou. 

Osvědčené stálice mezi dekoracemi jsou lucerny. Z přírodních materiálů (dřevěné, ratanové, bambusové…) nebo z kovu. Liší se nejen materiálem a designem, ale rovněž velikostí. Některé jsou vysloveně dekorativní a do zahrady, jiné jsou i bezpečné pro interiér. Ty se pak vybavují prosklením, nebo se na dno lucerny vkládá skleněná nádoba, až do ní pak svíčka. Mezi tradiční bytové dekorace patří rovněž svícny.

Květiny ve váze interiér rozjasní a oživí. Samotné vázy však mohou být také zajímavým doplňkem. Vyrábějí se z různých materiálů, v mnoha barvách a tvarech. Zde se nebojte vybírat i z těch výstředních. Do vázy pak můžete vložit třeba suchou vazbu z květin. Veseleji ale budou působit čerstvé, nevydrží sice tak dlouho, ale za atmosféru, kterou čerstvé květiny interiéru dodají, to ale určitě stojí.

 Hledáte něco neotřelého a orientálního? Díky orientálním doplňkům si doma vytvoříte dokonalou atmosféru. Vylaďte svou domácnost kvalitními doplňky s nadčasovým designem. Dekorace a doplňky

v orientálním stylu vytvoříu vás doma dokonalou atmosféru. V PERSIA Concept Store ve Slovanském domě je to správné místo, kde najdete ručně vyráběné a moderní výrobky perských umělců. Jsou to

krásné, jedinečné, nadčasové a funkční produkty pro každodenní život, některé již proslulé, jiné čekají na své objevení. Perské ruční umění je historicky dobře známé díky jedinečnosti, kvalitnímu materiálu a tomu nejdůležitějšímu, „myšlence v každé z nich“. Obchod PERSIA Concept Store reprezentuje nejlepší perský design, módu a umění. Propojuje myšlenky a kulturu, kde se umění i historie, a také představivost spojují a vytváří jedinečné dekorační kousky.