Vůně a barvy přírody působí na naši náladu

Na naší planetě se nachází 1,7 milionů druhů rostlin a živočichů. To je opravdu velké číslo, které svědčí o rozmanitosti naší přírody. Jen u nás v České republice je evidováno téměř 4 000 druhů rostlin. Rostliny v jakékoliv podobě ať už stromy, traviny, kvetoucí květiny nebo mechoviny jsou pro naši zemi velmi důležité. Rostliny zásobují naši zemi kyslíkem, který je životně důležitý. Věděli jste, že vůně a barvy rostlin působí i na naši psychiku?

 

Svět se nám mění před očima. Vlivem globálního oteplování se příroda všem okolnostem přizpůsobuje. Některé druhy rostlin zanikají, jiné se nově objevují. Časté požáry, které postihly například Austrálii nebo náhlé mrazy v zemích, kde není chladné počasí, obvykle pustoší přírodu. Existuje již mnoho organizací, které se snaží přírodu zachraňovat. I u nás se často setkáváme s různými akcemi zaměřenými na výsadbu stromů.

Nyní s jarním obdobím a blížícím se létem vnímáme svět kolem nás o to víc. Láká nás vůně lesů a květin. Zajímavé je, že vůně a barvy rostlin ovlivňují také naši náladu. Například jsme-li obdarování kyticí s liliemi, tak vzhledem k jejich intenzivní vůni, volíme umístění kytice do větších prostor jako jsou haly nebo obývací pokoje. Růže naopak rádi umístíme do ložnice stejně tak tulipány či jiné cibuloviny. Jemné barvy květin navozují pocit klidu a uvolnění, zato červené květiny a výrazné barvy nám dodávají pocit energie. 

Nairi Flowers, obchod s květinami a úžasnými dekoracemi do interiéru, nabízí rozmanité druhy květin jak do interiéru tak řezaných dárkových kytic nebo Vám na přání připraví květinový box. Floristi v Nairi Flowers jsou pravidelně proškolováni a tak Vám doporučí ty pravé květiny a kombinace, aby splnili Vaše očekávání.

Navštivte Nairi Flowes ve Slovanském domě.