Zdravější a krásnější zuby, každý den!

 Pravidelná a důkladná ústní hygiena pomáhá udržovat zuby zdravé a bez kazů, současně má vliv i na naši celkovou pohodu. Každý den se smějeme, mluvíme, jíme a krásný a zdravý chrup je jednoznačně naší vizitkou. 

 

Jakou roli hraje návštěva zubních specialistů?

Žijeme v 21. století a mít zdravé zuby a dásně je vizitkou každého z nás.  Je důležité, pravidelně navštěvovat zubního lékaře a to minimálně 1x až 2x ročně na pravidelné preventivní kontroly. 

 

Preventivními prohlídkami, tak může zubní lékař zavčas rozpoznat různá onemocnění. Tomu se věnuje tzv. záchovná stomatologie, která se přímo zabývá prevencí, diagnostikou a terapií zubního kazu a jeho komplikacemi u stálých zubů. Díky speciálnímu 3D CT snímku lze rozpoznat již počínající stadia zubního kazu i chronické záněty zubů. 3D rentgen přesně ukazuje tvar zubů včetně průběhu kořenů.

 

Důležitou roli v zubním lékařství hraje i dentální hygiena. Dentální hygienaje nezbytnou součástí prevence o zuby. Zánět dásní způsobený přítomností zubního plaku a kamene je tichým nebezpečím nejen pro zuby, ale také pro celý organismus. Pravidelnými návštěvami na profesionální dentální hygieně se snižuje množství bakterií v dutině ústní a nedochází tak k oslabení našeho imunitního systému.

 

Také díky ortodonciimůže mít krásné rovné zuby každý. S nedokonalým postavením zubů se potýká většina z nás. V ortodoncii srovnají menší odchylky v podobě stěsnání či rotací jednotlivých zubů. Vyřeší i komplikovanější postavení zubů nebo čelistí.

 

Během života se vzhled našich zubů mění. Zabarvují se, mění sklon, mohou se poškodit. Se zabarvením může pomoci bělení zubů.  Bělení zubůje neinvazivní metoda, díky které získají Vaše zuby zdravý a zářivý odstín. Můžete si zvolit bělení během jedné návštěvy v ordinaci nebo třeba 14-ti denní domácí bělení či kombinaci obou.

 

Věděli jste, že díky implantologiia její špičkové technologii lze nahradit zcela esteticky a funkčně ztracený zub. Implantát má funkci kořene zubu. V úrovni dásně se na něj nasadí celokeramická korunka a výsledek je k nerozeznání od vlastního zubu.

 

Pro zdravější a krásnější zuby dnes již můžete udělat mnoho, ať již sami doma pravidelnou péčí o svůj chrup. Nebo pravidelnými návštěvami, třeba u nás dentální klinice Dentalove Slovanském domě, která nabízí preventivní a komplexní péči o zuby a ústa.