Módní domy povznesly roušky na jinou úroveň

Koncem roku 2019 se v čínském městě Wu-chan poprvé objevil nový typ koronaviru, který způsobuje nemoc COVID-19. Začátkem roku jsme sledovali celou situaci z povzdáli a čekali, kdy a zda zasáhne virus také Evropu a zejména Českou republiku. Netrvalo dlouho a virus se dostal také k nám a již několik týdnů s ním bojujeme. Vláda zavedla nespočet opatření jako je nouzový stav či dokonce karanténu pro celou zemi. Nově mezi další opatření, aby se omezilo a ideálně zamezilo šíření viru, je povinnost nošení roušek. 

Roušky jsou určeny pro zlepšení ochrany proti vdechovaným nečistotám, bacilům a smogu. Roušky jsme do dnešní doby znali spíše z nemocnic a od občanů asijského kontinentu, které jsme mohli výjimečně s rouškou potkávat v našich ulicích. Vidět někoho na ulici v roušce nám přišlo zvláštní až nepříjemné. Bohužel situace, která celou Zemi potkala, si vynutila povinnost používání roušek i nám běžným lidem, a to kdykoliv vyjdeme ven na ulici.

Díky rychlosti celé situace a nařízení vlády vznikl extrémní nedostatek roušek ve zdravotnictví a ani my doma jsme roušky běžně neměli. Vznikla tedy poptávka po rouškách, které nebyly k dispozici.

Nastalo to, co nikdo možná nečekal. Lidi začali projevovat společenskou sílu, soucítění a vzájemnou výpomoc. Instagram byl plný fotek, jak lidé, kteří doma šijí roušky pomáhají sobě a svému okolí. Kreativita šití roušek nezná mezí a ani módní domy nezůstaly pozadu.

I jeden z našich nájemců, Delor, zahájil šití roušek, které jsou nejen profesionálně ušité, ale také velmi promyšlené a mají perfektní design, který, pokud již máte košili z Deloru, se bude naprosto dokonale hodit ve společné kombinaci. 

Delor tak rozšířil své portfolio, jelikož hlavním zaměřením Deloru je zejména šití košil, obleků a další společenské a business módy na míru. Delor se roušky rozhodl šít v reakci na dění ve světě a pomoci tak svým klientům.

 Jak o roušky pečovat?

- manipulaci s rouškou by vždy mělo předcházet důkladné omytí rukou

- při nasazování se nedotýkejte obličeje ani látky

- rouška by měla zakrývat obličej od nosu po bradu

- nošení roušky by nemělo trvat déle než 4 hodiny

- textilní rouška by se měla každý den vyvařit - sterilizovat