Víte čím píšete? Vnímejte důležitost psacích potřeb

Důležitost psacích potřeb často zanedbáváme, přitom je to jedna z vizitek Vaší osobnosti. Když při jednání zapisujete poznámky plastovou propiskou nebo luxusním perem Parker, Váš protějšek to velmi vnímá a dle toho na něj také působíte. 

Jste-li na manažerské či jiné vedoucí pozici, je důležitost toho, čím píšete velmi důležitá.

Současně každý psací systém je určen na jiný druh zapisování, níže si blíže přiblížíme několik typů psacích systémů značky Parker, která jsou mimo jiné k dostání v prodejně Bibelot ve Slovanském domě.

Kuličková tužka

jinak také propiska, propisovací tužka i kuličkové pero. 

Kuličková tužka patří mezi nejrozšířenější psací systémy. Kuličkovou tužku neboli propisku potřebujete například v případě, že chcete psát přes kopírák nebo propisovací formuláře. Na to byl tento psací systém v minulosti vynalezen. Kvůli širokému rozšíření a jednoduchosti konstrukce je to dnes nejrozšířenější psací systém, nicméně není nejvhodnější.

Roller

jinak také rollerball nebo keramické pero.

Roller Parker je vzhledově prestižnější než kuličková tužka. Oproti kuličkové tužce se skládá vždy ze 2 oddělitelných částí – těla a víčka. Oproti kuličkové tužce zde nezáleží na přítlaku na papír a linka je téměř vždy stejně silná a plná, bez přerušení. Roller je mimo jiné vhodný i tam, kde potřebujete psát například do často používaného diáře a kuličková náplň by kvůli mírně umaštěným listům vynechávala.

Plnicí pera 

jinak také, inkoustová pera, bombičková pera, plničky nebo fountain pens.

Plnicí pero Parker je nejprestižnější psací nástroj, se kterým se stanete zcela výjimečnou osobností.Psaní plnicím perem Parker je stejný pocit, jako vytvářet vlastní umělecké dílo. 

Revoluční Parker 5th

V roce 2012 vynalezla společnost Parker zcela nový psací systém, který se vymyká jakémukoliv předchozímu psacímu systému. Nejedná se ani o princip točící se kuličky v hrotu, ani o plnicí pero. Je to doslova revoluce ve psaní. 

Nová technologie byla pojmenována Parker 5TH, protože nabízí skutečně zcela nový – pátý – psací systém. Zrodila se z rozsáhlého výzkumu potřeb zákazníků. Ten odhalil, že zákazník preferuje pero, které kombinuje přednosti pera s kovovým psacím hrotem v trendy designu, mimořádný zážitek z psaní lehkou rukou a také pohodlí spočívající v čistém a snadném způsobu výměny náplně. Parker 5TH je první systém na světě, který všem těmto potřebám odpovídá.