Udělejte ještě dnes něco pro pohodu své duše i těla.


Již dávno není žádným tajemstvím, že se thajské masáže stávají stále více oblíbenou relaxační metodou. Dokážou uvolnit ztuhlé svaly, zbavit člověka únavy, ale i povzbudit krevní oběh. Po správně provedené thajské masáži pak bude vaše tělo příjemně uvolněné a navíc při relaxaci zapomenete na všechny starosti. Vyzkoušejte thajské masáže v Sabai ve Slovanském domě v centru Prahy a určitě nebudete litovat.

Čím se thajská masáž liší?

Největší rozdíl mezi thajskou masáží a masáží v evropském stylu je její účinek. Zatímco evropská masáž působí na konkrétní svaly či svalovou skupinu, thajská masáž působí na více svalů najednou, a zároveň i protahuje celé tělo. Důležitá součást thajské masáže je práce s reflexními a akupresurními body. Tyto body jsou úzce propojeny s jednotlivými našimi orgány a při stlačování těchto bodů je ovlivňováno proudění energie v našem těle. Proto thajská masáž není zdaleka jen způsobem relaxace. Kromě uvolnění může pozitivně ovlivňovat celkový zdravotní stav. 

Tradiční thajské masáže se provádí ve stavu absolutního klidu, pohody a postupně je dosahováno celkového uvolnění. A to jak fyzického, tak psychického. Thajská masáž se od tradičních evropských masáží liší v mnoha aspektech. Je to sice způsob relaxace a uvolnění svalstva, avšak mnohdy může být i mírně bolestivá. Pokud se obáváte bolesti, nenechte se mýlit. Thajské masérky postupují velmi jemně a vy se můžete postupně maximálně uvolnit. Masérka po celou dobu masáže šetrně manipuluje s celým vaším tělem, které formuje do různých poloh, čímž dochází ke stimulaci energetických linií, uvolnění energie, která je zablokována a tím dochází k úlevě od napětí a bolesti.

 

A jaké konkrétní výhody thajská masáž nabízí?

·     úleva od stresu a svalového napětí

·      rehabilitační účinky, uvolňuje svaly, šlachy a klouby

·      podpora cirkulace v těle

·      odblokování a vyvážení toků energie v těle

·      detoxikace vnitřních orgánů

·      posílení imunity

·      zlepšení flexibility a rozsahu pohybů

·      zvýšení energie

·      zlepšení držení těla a celkové flexibility těla

·      blahodárný účinek na nervový systém

·      působí pozitivně proti stresu a depresím

·      dlouhodobě odbourává únavu 

·     přispívá ke kvalitnějším u spánku. 

Po masáži je dobré dbát na zvýšený přísun tekutin a doporučuje se také spíše klidový režim. Odborníci radí zhruba dvě hodiny po masáži jíst pouze lehce a pokud možno se nesprchovat.

 

Vybírat můžete ze tří typů thajských masáží. První probíhá na podložce na zemi a v oblečení, kde se za pomocí masérky protahujete. Druhá varianta je olejová či bylinná masáž těla, a třetí typ thajské masáže je masáž nohou. 

 

Odpočinek a čas věnovaný vlastní regeneraci, který mohu sdílet sám nebo s někým blízkým, to je SABAI -  thajský výraz pro pohodu a relaxaci. 

 

Masáže SABAI najdete v centru Slovanský dům Na Příkopech 22, Praha 1. Naleznete zde první centrum thajských masáží s širokou nabídkou přímo v srdci Prahy, které určuje evropský standard kvality nabízených služeb. Dokonalá atmosféra a unikátní prostředí umocňují přínos thajských masáží v podobě, jak mají opravdu vypadat.

 

Můžete vybírat z mnoha druhů masáží a zapomenete tak v krásném prostředí na všechny starosti, bolesti a únavu.

 

Užijte si thajské masáže v Sabai Slovanský dům.

www. sabai.cz a www.slovanskydum.cz