FASHION SHOW JITKA KLETT FOR FASHION REVOLUTION

Návrhářka Jitka Klett se ve své práci, již několikrát zapojila do více charitativních projektů. Její srdcovou záležitostí, ale nadále zůstává její vlastní projekt JITKA KLETT for Fashion Revolution. 

V rámci této kampaně Jitka Klett aktivně podporuje mladé talentované umělce a módní návrháře z České republiky a ze Slovenska. Zvyšuje povědomí veřejnosti v České republice a na Slovensku o těžkých tématech soudobé společnosti. Například zneužívání dětí při práci v módním průmyslu v zemích Středního a Dálného východu. Těmto dětem se snaží přímo pomáhat svými cestami do postižených oblastí.  Rovněž podporuje  a propojuje tuzemské oděvné výrobce v České republice a na Slovensku.

JEDINEČNÝ CHARITATIVNÍ VEČER FASHION SHOW JITKA KLETT FOR FASHION REVOLUTION SE USKUTEČNÍ 15. 11. 2018 VE 20:00 HODIN V PROSTORÁCH EMPIRE HALL VE SLOVANSKÉM DOMĚ. 

Tato velmi významná společenská událost provázena moderátorkami Lenkou Vacvalovoua Zdeňkou Žádníkovou-Volencovou, bude probíhat v duchu opájeném hudbou, uměním a módním designem. Jako hudební host večera se představí uznávaný český virtuóz Jaroslav Svěcený. Tento výjimečný hudebník odprezentuje hrou na housle, doprovázenou kytarou svých sedm skladeb, na jejichž motivy vytvořila návrhářka Jitka Klett sedm originálních společenských rób. Zdeňka Žádníková-Volencová pak doplní svým mluveným slovem jedinečnou, poetickou atmosféru.

 

Hosté se budou moci pokochat uměním vyhledávaného inovativního evropského umělce Didiera Le Mar, díky němuž proběhne dražba jednoho z jeho nádherných obrazů. Zároveň je připravena bohatá tombola s cenami od našich významných partnerů tohoto večera. Vybrané finanční prostředky poté poputují na konto Fashion Revolution. Další možností, jak se zapojit do podpory českého designu bude zakoupení „symbolů“ tohoto projektu, které prozatím zůstávají naším malým překvapením. Na společenský večer jsou pozvané významné osobnosti z podnikatelských, politických a uměleckých sfér se společnou chutí podat pomocnou ruku další generaci módních tvůrců.  

Součástí fashion show bude také ukázka kolekcí mladých talentů, které Jitka Klett podporuje v rámci projektu JITKA KLETT for FASHION REVOLUTION. Můžete se těšit na několik tvůrců ze tří českých škol designu. 

Za střední školu Strážnice se odprezentuje žákyně Leona Kotásková, studentka třetího ročníku oboru Oděvní design. Její umělecký obor je i jejím koníčkem, naplňuje ji modelová tvorba a zhotovování oděvů, představí svou kolekci „distinctive“. Z módy jsou pro ni nejinspirativnější dobové trendy a módní návrháři.

Ze střední školy designu a řemesel Kladno představí svou tvorbu Eliška Černáv kolekci „Po směru kapky“, která v současné době studuje na škole SPŠG a VOŠG obor Mediální produkce. Nyní se zajímá o grafický design a umění. V budoucnu by ráda propojila znalosti z oblasti módy a grafiky. Dále pak autorky Kristýna Šimkováa Miroslava Knapováse společnou prací „Parachutes“.Mezi jejich zájmy patří především kresba a street art.  V módě upřednostňují styly unisex a oversize. Téma, které v současné sobě sledují, je recyklace a udržitelnost módy. 

Integrovanou střední školu v Plzni bude reprezentovat studentka 4. Ročníku Anna Manglovás kolekcí „Play-time“, inspirovanou emocemi, emoji a hrou. V rámci módy obdivuje její variabilita a možnost vyjádřit sebe sama. Časem chce založit svou vlastní fashion brand a absolvovat stáž u významného módního návrháře či značky pro získání nových zkušenosti v oboru.

JITKA KLETT PRAGUE

Evropská  módní značka JITKA KLETT Prague působí na trhu již 24 let a za tu dobu pod vedením módní návrhářky Jitky Klett rozšířila své jméno do celého světa. Pro tvorbu Jitky Klett je charakteristické kladení důrazu na ženskost, eleganci a harmonii. Módní značka JITKA KLETT Prague se řídí  filozofií nadčasovosti a pod jejím vplyvem se snaží přinášet styl, který nepodléhá módním trendům, ale samotný se neměnným trendem stává. Tuto ideu představuje emblém značky JITKA KLETT Prague IFE, který je vyložitelný jako „icon forever“ či „in forever“.