Jak v zimě pečovat o pleť?

Zima ještě nekončí. Naopak, v únoru a březnu potřebuje naše pleť ještě více péče, aby zvládla poslední chladné dny a pomalu se připravila na jaro. Poradíme vám, jakými zásadami se řídit, aby vaše pleť i v tomto náročném období jen zářila.

Výživa a hydratace pleti

Studený vzduch naší pokožce příliš nesvědčí. Jejímu vysušování a podráždění přispívají také velké rozdíly teplot venku a uvnitř. Právě proto je v zimních měsících tak důležité pleť dostatečně hydratovat a vyživovat, pokud možno pravidelně. Tělový krém použijte minimálně jednou denně a obličej ošetřujte krémem ráno i večer. Ideální je nahradit v tomto období lehčí krémy na bázi vody těmi hutnějšími. Pro zimní péči se výborně hodí krém s obsahem bambuckého másla, kyseliny hyaluronové, aloe vera, výtažku z mořských řas apod. Nic nezkazíte ani krémem s vyšším obsahem lipidů nebo vitamínů A a E.

 

TIP: Ať už máte jakýkoli typ pleti, prospěje vám v zimě pečující maska. Je třeba vybrat si tu pravou mezi hydratačními, obnovujícími, čisticími atd. a nanášet ji minimálně jednou týdně. Tenhle beauty rituál vám zabere jen pár minut, ale vaše pleť vám bude vděčná ještě dlouho. Maska obsahuje potřebné látky v koncentrované formě, proto nám tak prospívá a ani při poctivém používání krémů ji nesmíme vynechávat.

 

Mytí a čištění pleti

Dáváte si rádi dlouhou horkou vanu? Pokud máte suchou pokožku, není dobré to v zimě s koupelemi přehánět. Pleti víc prospěje krátká sprcha teplou nebo vlažnou vodou, která ji příjemně prokrví, ale nezbaví přirozeného mazu. I po sprchování je ale nutné aplikovat pleťový a tělový krém.

 

Peeling v zimě nemusíte úplně vynechávat, odborníci pouze doporučují provádět jej méně často než v jiných ročních obdobích. Naproti tomu čisticí přípravky je potřeba používat tak, jak jste zvyklí během celého roku. Jen dokonale vyčištěná pleť totiž dokáže přijmout výživu, kterou jí pomocí krémů dodáváme.

 

Když krémy nestačí

Když už pokožka ztrácí pevnost a elastičnost navzdory správné péči, pomůže moderní estetická medicína. Dnes naštěstí existují šetrné neinvazivní a miniinvazivní metody, které zpomalují proces stárnutí a navrací pleti mladistvý vzhled bez nutnosti operace. Těmto zákrokům se věnuje například klinika Veramedica, kterou najdete ve 3. patře Slovanského domu. Odborníci na estetickou medicínu a korektivní dermatologii vám rádi poradí a společně vyberete ideální ošetření přesně pro vás. Mezi nejčastěji prováděné zákroky na klinice patří například plazmaterapie, biorevitalizace nebo aplikace botulotoxinu.